gyakorlóknak
-
Mennyiségi
Minél többszöri ismétlés, különböző napszakokban, különböző helyeken. Felépített rendszer szerinti gyakorlás rendszeresen.
-
Minőségi
A helyes gyakorlás fő meghatározója a célunk és hozzáállásunk behangolása. Ebben segítség a motiváló és inspiráló erők felismerése és tudatosítása. Pontosabb, körültekintőbb figyelem, jelenlét és odaadás.
-
Pontosítani
A technikák, módszerek pontos ismerete homályfoltok nélkül. Az elméletek ismerete, visszaigazoló jelek keresése gyakorlás közben és szinte szálkahasogatóan precíznek lenni minden tekintetben.
-
Érezni
Minden mellett egy belső érzékelés kialakítása és követése, ami szinte észrevétlenül, de biztosan vezetni képes a gyakorlásban. A gyakorlás hozzáállását is segíti és személyessé teszi a folyamatot. Magunkénak érezzük az elért eredményeket és tapasztaljuk, hogy velünk történik. Fokozza a jelenlét érzést.
-
Másolni
Amikor van egy követendő példa, közvetlen közelről tapasztalhatjuk a megvalósított embert, ilyenkor az ő bőrébe bújva a megvalósított tulajdonságokat a jelenben magunkon érezve gyakorlunk, mintha a miénk lenne a megvalósítás. Lemásoljuk a mintát. Hiteles Mester szükséges hozzá, de részlegesen működik az elképzelt Mesterrel is.
-
Megengedni
Minden szándékot, törekvést elengedve könnyebben jelenik meg a jelenlévő lehetőség a fejlődésre. Ezzel a módszerrel minden hátráltató zavaró tényezőt magunk mögött hagyunk. Elsőnek a túl koránra várt eredményeinket engedjük el.
-
Motiválódni
Tudatosítani a negatív dolgokat, amiket el szeretnénk kerülni. Illetve hátrahagyni a visszahúzó erőket. Mindenképp változásra serkentő erő ez, ami nem tűri a jelenlegi helyzetet. Kiemelkedni akar belőle és változni.
-
Inspirálódni
A pozitív kibontakoztatásra váró lehetőségeink,valójában a céljaink a gyakorlásban, amiket el szeretnénk érni. Ezek tudatosítása és szem előtt tartása. Segítségükkel erőt kapunk, fáradtság és tompaság elmúlik.
-
Megcélozni
A helyes cél mindig a tanulás, fejlődés, mások és magunk segítése, boldoggá tétele körül forog. A cél inspirál, ezért ha nem érezzük ezt akkor nem jó a célunk. Válasszunk helyes és tiszta célokat!
-
Viszonyulni
Mindent meghatároz, hogy épp a pillanatban, amikor elkezdünk gyakorolni, milyen a hozzáállásunk vagy viszonyunk a gyakorláshoz. Kedvtelenség sokat ronthat rajta, viszont ha előtte inspirálódtunk, például pozitív megvalósított emberek történeteiből, akkor az sokat segíthet. Tudatosítsuk, hogy miért gyakorlunk; a célt sosem tévesszük szem elől. Helyesen viszonyulni annyi, mint a célunk erejét használni a jelen pillanatban, mintha már el is értük volna.